O nas

jesteśmy zapaleńcami, którzy uparli się, że uratują Chatkę zimorodka "Pod wulkanem" przed ruiną. A było to tak... posłuchajcie....

IMG_20170525_193156.jpg

Jeleń kazał nam kupić ten dom.

 

Pewnego dnia, a było to we wrześniu 2014 roku, przejeżdżaliśmy przez Proboszczów jak zwykle rozglądając się w poszukiwaniu wymarzonego domu. Niestety lało i mało było widać. Nagle dostrzegliśmy numer telefonu na lipie i szumny napis: SPRZEDAM. Niewiele myśląc weszliśmy na zarośniętą posesję. Dom był opuszczony, w stanie mizernym. Udało się wejść do środka przez okno a tam strugi wody lały się przez wszystkie kondygnacje. Dom płakał! 

Wyszliśmy stamtąd bardzo poruszeni. Ruszyliśmy dalej przed siebie w milczeniu. Nagle, między Proboszczowem a Sokołowcem przez drogę przebiegł ogromny jeleń. Nie tylko przebiegł, ale przystanął w pobliżu drogi i popatrzył na nas znacząco. Odczytaliśmy to jak znak dla nas. 

Nasza przygoda remontowa trwała 5 lat. Wymagało to ogromnego samozaparcia. Przez pierwszy rok remontowaliśmy bez prądu- wszystkie prace wykonywane były ręcznie jak w XIX wieku. Odtworzyliśmy zniszczone ściany ryglowe, własnoręcznie lepiliśmy ściany z gliny i wapna. Przez kolejne lata staraliśmy się odtworzyć to co nie przetrwało i dodać trochę z nowoczesnych,ekologicznych udogodnień. Teraz oferujemy noclegi w Krainie Wygasłych Wulkanów. Zapraszamy, żeby obejrzeć efekty!